Алгоритм проведення державних закупівель в ПроЗорро

Авторgalmedcol

Алгоритм проведення державних закупівель в ПроЗорро

Правильне використання системи ПроЗорро – це чудова можливість, як можна швидко та на законних умовах придбати земельну ділянку, нерухомість або ж навіть стати власником арештованого майна, значно зекономивши свої кошти на його придбанні. 

На сьогодні, система ПроЗорро є основним джерелом контролю за проведенням всіх електронних торгів, аукціонів тендерів, конкурсних торгів та інших процедур. Система може контролювати та гарантувати безпеку всіх цих процесів лише в тому випадку, якщо ви обираєте один з акредитованих електронних майданчиків.

Для прикладу можна привести сайт української енергетичної біржі. Ви можете перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator та впевнитися в тому, що мова йде про ресурс з акредитацією. На сайті ви побачите величезну кількість напрямків в торгах, що дозволить вам обрати ту сферу, що є для вас найбільш цікавою.

За якою процедурою проходять державні закупівлі

Вже близько 6-ти років всі державні установи зобов’язані проводити закупівлю товарів, послуг і виконання робіт з використанням системи ПроЗорро. 

Нагадаємо, що система ПроЗорро була створена з метою мінімізації корупційних схем в області державних закупівель. З часом, цей принцип став активно використовуватися й в інших напрямках, що призвело до того, що зараз в форматі електронних торгів можна придбати все завгодно.

Говорячи про алгоритм, згідно якого проходять державні закупівлі, він включає в себе декілька основних етапів, а саме:

 • Запуск відкритих торгів – це означає, що інформація про лот потрапляє до електронних майданчиків, що мають акредитацію в ПроЗорро. В цей же момент, всі користувачі, які зацікавлені в том, щоб взяти участь в торгах, можуть ознайомитися зі всіма вимогами до учасників;
 • Реєстрація – на цьому етапі у приватних компаній та державних підприємств з’являється можливість підготовки своїх пропозицій. Важливо, щоб окрім самої заявки подавалась ще й вся документація, яка є обов’язковою для участі в торгах;
 • Процедура торгів – на першому етапі лише оголошується точна кількість учасників та сума наданих ними пропозицій. Всі вони в автоматичному порядку сортуються, зверху будуть ті заявки, в яких була запропонована найменша вартість. На кожному з раундів в учасників є можливість знизити свою пропозицію, що дозволить зацікавити організатора в своїй кандидатурі;
 • Оцінка надісланих заявок – після того, як третій раунд торгів підійшов до кінця, у замовника з’являється можливість оцінити всі отримані пропозиції та обрати переможця. На те, щоб оцінити всі заявки організатору дається 5 робочих днів. Є певні виключення, які можуть дозволити продовжити цей термін до 20-ти діб;
 • Підписання угоди – це вже один з фінальний кроків, коли організатор тендерного замовлення й переможець мають можливість підписати угоду. В цьому документі прописуються зобов’язання обох сторін, умови їх виконання, відведений на це час та інші важливі пункти.

Варто пам’ятати, що обов’язковою до виконання умовою є ще підготовка звіту про укладання та виконання умов договору. Перший документ складається та публікується відразу після підписання домовленості.

Що стосується звіту про виконання умов договору – це вже останній крок і завантаження цього документу до системи ПроЗорро – це кінцевий пункт в проведенні тендеру, аукціону або ж звичайних електронних торгів.

Які породи сировини можна придбати на аукціоні з продажу необробленої деревини в ПроЗорро

Сучасні електронні майданчики, що акредитовані в ПроЗорро, пропонують великий перелік напрямків в аукціонах.

Реалізація лісної сировини – це досить перспективний напрямок в торгах, що дозволяє в легальній формі продавати деревину різного класу якості.

Користуючись зручним фільтром, доступним на всіх електронних майданчиках, ви можете самостійно обрати деревину класів: A, B, C або ж D, в залежності від того, де саме ви будете її використовувати.

Це також стосується і порід деревини, які також можуть бути різними.

До найбільш популярних сортів деревини можна віднести:

 1. Дуб;
 2. Сосна;
 3. Ясень;
 4. Вільха.

Для зручності, окрім породи можна також задати такі параметри, як:

 • Габарити;
 • Вага;
 • Тип обробки;
 • Кількість;
 • Географічне положення.

Користуючись одним з акредитованих майданчиків. Ви маєте можливість налаштувати інтернет розсилку, використовуючи вайбер, телеграм або свою електрону адресу. Дана опція дозволяє отримувати всі цікаві оголошення про тендери та аукціони на ваш мобільний телефон. 

Відповідно, ви зможете відразу готувати свою пропозицію та бути одним з перших користувачів, що зможе надіслати свою заявку на розгляд. Головне – це робити все поступово й обдумувати кожен крок, якщо він може хоч якось вплинути на результати торргів

Про автора

galmedcol administrator