Що таке Prozorro.Sale

Авторgalmedcol

Що таке Prozorro.Sale

Незважаючи на те, що система електронної торгівлі є невід’ємною частиною державних надходжень в Україні, більшість питань все ще виникає: «Що таке система Prozorro? Для чого це?»

Система Prozorro – це база даних, розташована на сервері, і до неї можна підключати різні сайти (сайти, які працюють у системі Prozorro). Існує шанс приєднатися до системи Prozorro лише через будь-яку електронну платформу, яка має ймовірність входу в систему. Наприклад, є можливість використовувати для цього електронну платформу «Українська універсальна біржа». За підтримки цієї процедури при закупівлі країна не матиме ймовірності брати участь у процесі торгів, усунути залучених учасників чи якимось чином вплинути на них.

Що можна придбати на торгах в системі Prozorro.Sale

З введенням електронних інтернет торгів в Україні діаметрально змінився підхід до реалізації та оренди власності, яка знаходиться в державному управлінні і на балансі місцевих громад. Новий формат точкової передачі компетенцій Прозорро приступив до своєї роботи в 2016 році.

Цей проект підтвердив власну ефективність, тому був підключений до продажу активів малої приватизації та інших об’єктів держави і комунальних організацій.

На сьогоднішній день в системі Прозорро продаються:

  1. Власність фінансових організацій, яка знаходяться на етапі ліквідації;
  2. Майно малої приватизації;
  3. Державні і комунальні активи;
  4. Реалізація необробленого лісу;
  5. Власність банкрутів-боржників;
  6. Оренда комунальної та державної власності, а також фірм приватної власності;
  7. Власність приватних фірм;
  8. Оренда земельних ділянок;
  9. Лом чорних і кольорових металів;
  10. Права вимоги за кредитним договором (переуступка позики).

Інтернет-аукціони Prozorro.Sale проходять за двома форматами: англійська – так звана традиційна і голландський.

Електронні торги автоматично відкриваються в попередньо визначений день і годину. Всім учасникам рекомендовано заздалегідь (хвилин за 10-15 до часу відкриття торгів) увійти в свій профіль і по посиланню пройти прямо на торги або також перейти за посиланням, яку відправить платформа на ваш е-mail участника. Портал Товарної біржі https://sale.uub.com.ua/news/aukcion-zemelqnyh-dilyanok-na-majdanchyku-prozorro-sale містить багато корисної інформації про аукціони.

Під час початку аукціону, система відправляє в загальний доступ дані про кількість учасників і їх закритих пропозиціях ціни. На цьому кроці відкривається черговість подачі учасником власного пропозиції в раунді. Перед початком торгів відомості про кількість учасників і їхніх пропозиціях були недоступні.

Черга учасників формується їх пропозиціями від самих маленьких до найбільш високих, а якщо вони збігаються від тих, що подані пізніше, тих, що надходили раніше. Що значить, учасник, який має найбільше закрите пропозицію ціни на етапі публікації пропозицій, буде проходити останнім, користуючись преференції останнього кроку, що підвищує його шанси на перемогу багаторазово.

На час початку аукціону, система виконує інтервал в 5 хвилин, після чого починає 1 раунд. Будь-якому учаснику в рамках раунду відведені 3 хвилини для надсилання пропозиції від свого імені. Сума пропозиції не обмежується, але не повинен бути менший, ніж сума попереднього пропозиції плюс найменший крок торгів.

Найменший крок торгів встановлюється від свого попереднього пропозиції, а не від крайнього пропозиції учасника. З цієї причини можна стати свідком випадків оголошення переможця учасника над іншими учасниками різницею всього в одну гривню. Між раундами система виконує інтервал (перерва) в три хвилини. По закінченню третього раунду система автоматом виявляє переможця з найбільш високим ціновою пропозицією.

Учасникам слід пам’ятати, що системою оцінюються лише 2 учасники, які подали найбільш високі цінові пропозиції. Пропозиції інших учасників не беруться до уваги.

По завершенню торгів електронна система створює протокол аукціону. Далі переможець зобов’язаний провести засоби за куплений лот, поставити підпис на акті про продаж власності або оформити договір купівлі чи продажу залежно від виду реалізації власності.

Таким чином, якщо коротко, то традиційний формат електронних торгів інтуїтивно простий і зрозумілий. Переможцем є учасник, який запропонував найбільшу ціну. Але якщо бути в курсі всіх нюансів даної моделі аукціону, то можна значно підвищити свої перспективи на перемогу. Зареєструватися на сайті Української універсальної біржі дуже просто. Це дасть можливість приймати участь у торгах системи Прозорро.Продажі.

Про автора

galmedcol administrator